Altek Metal Güneş Enerjisi ile Karbon Ayak İzini Düşürdü

Altek Metal güneş paneli yatırımı ile Çerkezköy servis merkezinin yıllık enerji ihtiyacının %65ini artık sürdürülebilir kaynaklardan elde ediyor. Fabrikanın çatısına döşenen 2380 panel ile Altek Metal hem karbon ayak izini düşürüyor hem de enerji fiyatlarındaki dalgalanmalara karşı rekabetçiliğini koruyor.

Yıllık enerji tüketimi 1,3 milyon kwh olan Altek Metal Çerkezköy fabrikası enerji ihtiyacının %65ini sürdürülebilir kaynaklarından elde etmektedir. Bu tasarruf yılda 10.000 ağaç kesiminin, 131 arabanın karbon salınımının, veya 302 ton kömür yakımının engellenmesine denk gelmektedir.

“Karbon ayak izini düşürmenin, aslında her şirketin sorumluluğu olduğuna inanıyoruz. Bu yatırım bizim şirketimiz için sürdürülebilirlik anlamında güzel bir ilk adım oldu. Devamı gelmesi için heyecan ile çalışıyoruz,” diyor pazarlama yöneticisi Engin Karabağlı.

Altek Metal San. Ve Tic. A.Ş. 1987 yılında kurulmuş, bugün tüm dünyada alüminyum tedarikçileriyle teması olan, kendi bünyesinde ürettiği ürünleri Avrupa başta olmak üzere 20 ülkeye ihraç eden, Türkiye ve Avrupa pazarında referans niteliğinde uluslararası bir firmadır.

Aludur, Aludur Plus ve Aludur CNC markaları altında ürettiği kesilmiş ve taşlanmış alüminyum döküm plakalarının Altek Metal Türkiye’deki tek üreticisidir. Altek Metal Türkiye’ de dört ayrı servis merkezi ile kesilmiş alüminyum plaka, profil, levha, rulo, çubuk ve lama ile bir çok endüstriyel sektöre hizmet etmektedir.

2019’da www.aluminyumburada.com adı altında kurduğu online e-ticaret sitesi ile Altek Metal, alüminyum sektörüne hızlı ve zahmetsiz bir alım deneyimi sunmaktadır.

Paylaşım:

Diğer Yazılar