Anasayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

3

SERVİS MERKEZİ

5

EU DEPO

25

ÜLKEYE İHRACAT

TARİHÇE

1987​

Kuruluş

1996

İlk Plaka Kesimi

2009

Döküm Plaka
Üretimi

2011

Taşlanmış Döküm
Plaka Üretimi

2020

Güneş Energy
Yatırımı

2023

Dökümhane
Yatırımı

TARİHÇE

1987​

Kuruluş

1996

İlk Plaka Kesimi

2009


Döküm Plaka
Üretimi

2011


Taşlanmış Döküm
Plaka Üretimi

2020

Güneş Energy
Yatırımı

2023

Dökümhane
Yatırımı

ALTEK METAL​

1987′ den bugüne

ALTEK METAL Sanayi ve Ticaret A.Ş 1987 yılında, alüminyum tedariğinde çözüm ortağınız olmak amacıyla kuruldu. Bugün, tüm dünyada alüminyum tedarikçileriyle teması olan, kendi bünyesinde ürettiği ürünleri Avrupa başta olmak üzere 25 ülkeye ihraç eden Altek Metal, Türkiye ve Avrupa pazarında referans niteliğinde uluslararası bir firma konumuna gelmiştir.

Endüstriyel sektörlerde yaygınca kullanılan taşlanmış alüminyum döküm plakalarının Türkiye’deki tek üreticisi olan Altek Metal, 2023’ten itibaren kendi dökümhanesinde, geri dönüştürülmüş alüminyum slab ve biyet de üretmektedir.

Yeni dökümhane yatırımı sayesinde Altek Metal’in ürettiği alüminyum slab ve biyetler %80-%100 geri dönüştürülmüş endüstriyel hurdadan üretilmektedir. Ayrıca Altek Metal Türkiye’nin ilk ve tek 7xxx serisi alüminyum slab ve biyet dökümü yapan firmasıdır. Ek olarak 26’’ ve 32’’ inç alüminyum biyet üretimi ile Altek Metal bir ilke daha imza atmıştır.

Kendi bünyesinde ürettiği ürünlere ek olarak Altek Metal müşterilerine 3 servis merkezi ile hızlı malzeme tedariğinde bulunmaktadır. Bu merkezlerde alüminyum levha, hadde plaka, sac, çeta, rulo ve ekstrüzyon mamullerini de kesip şekillendirerek, Altek Metal birçok değişik sektöre hizmet vermektedir.

Malzeme tedariğine ek olarak, Altek Metal alüminyum kesim, su jeti kesimi, CNC kesim, çubuk ve lama kesimi, rulodan boy kesimi ve dairesel kesimde uzman bir firmadır. 2019 yılında kurduğu www.aluminyumburada.com online e-ticaret websitesi ile Altek Metal dijital çağda müşterilerine teknolojik, hızlı ve zahmetsiz bir tedarik deneyimi yaratmak için itina ile çalışmaktadır.

Altek Metal, alüminyumda öncü çözüm ortağınız.

Değerlerimiz

Tüm çalışanlarımızın bireysel performans ve yeteneklerini en üst düzeye çıkaracak katılımcı yönetim anlayışıyla;

MİSYONUMUZ

Tüm global alüminyum sektörü tarafından tanılan, güvenilir, çevreye saygılı, sürekli gelişen rekabetçi bir alüminyum tedarikçisi olmaktadır.