Anasayfa » Sektörler » Gemi Sanayi

Gemi Sanayi

5xxx

Korozyona Dayanıklılık,
Hafiflik ve İşlenebilirlik

Gemi ve yat üretim sektörüde alüminyum kullanımı hızla yükseliyor. Özellikle 5083 ve 5754 alaşımları, üstün korozyon direnci, mükemmel işlenebilirliği ve  kusursuz kaynaklanabilirlikleri ile öne çıkıyor. Alüminyum, gemi inşaatında dayanıklılığı ve hafifliği mükemmel ve estetik bir şekilde birleştirerek modern çözümler arayan gemi üreticilerin vazgeçilmezidir.

Bünyemizde su jeti kesim kapasitemiz, lama, çubuk ve triclad bağlantı malzeme tedariği ile müşterilerimize kapsamlı bir tedarik süreci sunmaktayız.

kalİte

Gemi sektörü için tüm ürünlerimizi Lloyd, RINA, GL, ABS veya DNV sertifikası vardır.

kullanılan ürünler

Gemi Sacı

Gemi inşası projeleriniz için 2000 x 6000 mm boyutlarında sertifikalı 5083 H111 ve H321 alüminyum sac tedariğinde bulunuyoruz. Ayrıca, üst katlar, merdiven ve makine odaları için eloksal kaplamaya uygun 5754 H111 ve H114 malzemeleriyle çözüm ortağınız olabiliriz.

Ekstrüzyon

Gemi inşaatında mükemmel performans sunan 6082 alaşımı lama ve çubuk profillerimiz ile, deniz suyu korozyonuna dayanıklılığı ve işlenebilirliği bir arada bulacaksınız.

Triclad

Triclad malzemenin hafifliği, çelik ile alüminyum’u birbirlerine bağlama kapasitesi ve korozyona dayanıklılığı ile en zorlu deniz koşullarına meydan okuyun.

Su Jeti Kesim

Su jeti kesiminin öne çıkan avantajı, ısı oluşmadığı için malzeme deformasyonu ve mukavemet kaybının önlenmesidir. Keskin sonuçlar için su jetini tercih edin.

Çeta

Güvenliğin ön planda olduğu alanlar için size 1050 ve 5754 alaşımlarının 5 bar çetalı levhalarını önermekteyiz. 5754’ün dayanıklılığı ve korozyon direnci uzun ömürlü kullanım sağlarken, 1050’nin cazip fiyat performansı da avantajınıza.

KULLANIM ALANLARI

Sektörler

Alaşımlı alüminyumun kullanıldığı farklı endüstrileri keşfedin. Havacılık, otomotiv, inşaat, ambalaj ve daha fazlası.